Andere digibord software zoals Smart, Activ en meer
Ons bedrijf kent zijn oorsprong sinds de komst van de vele digitale schoolborden. Onze roots liggen bij ActivPrimary en SmartNotebook. Nu we inmiddels een flink aantal jaren verder zijn en wij de ontwikkelingen op de voet volgen, kennen wij nagenoeg alle borden en bijpassende software. De afgelopen jaren heeft het ene product zich meer bewezen dan het andere en zijn er een paar digibord merken dominanter dan anderen aanwezig op de scholen.
Op zoek naar inspiratie, een duwtje in de rug of simpelweg scholing om ervoor te zorgen dat de aanschaf van je digiborden geen kapitaalvernietiging is laat dan een van ons komen!
- maximaal 15 personen
- 2 á 2,5 uur per sessie
- we stemmen altijd samen af om welk digibord softwarepakket het gaat. Verder is het aan te raden om te zorgen voor apparaten met daarop de software, zodat men ook zelf direct praktisch aan de slag kan gaan
Wij hanteren met veel succes al een aantal jaren een verdeling tussen basis, gevorderd en een op maat training. Waarbij het ons niet uitmaakt welke digibordsoftware u gebruikt. Het komt geregeld voor dat er nieuwe collega’s zijn die moeten leren werken met dit bord. Of dat de update dusdanig vernieuwend is dat het een goed plan is om ons je hierin te laten bijscholen.
Ook kan het handig zijn om eens kritisch te kijken naar het gebruik van de borden en de mate waarop die momenteel gebruikt worden. Worden de mogelijkheden die deze technologie biedt wel ten volle benut?
Een aantal voordelen van goede bordsoftware:
- Het programma heeft een duidelijke opbouw met intuïtieve functies
- Het programma is aan te passen aan je eigen wensen
- U kunt snel mooie presentaties maken
- Er is al veel (les)materiaal beschikbaar
- U kunt gemakkelijk scans, afbeeldingen of documenten van Office / Google gebruiken
- Zowel offline als online te gebruiken
- Verbinding maken met andere apparaten: tablets, laptops, smartphones van anderen
Globale opzet basis- en gevorderden training
Bij deze training gaan we aan de slag met de basisfuncties van de software. U leert de beginselen van het programma kennen en leert er snel en gemakkelijk mee werken. We werken bij deze training aan de hand van concrete lesvoorbeelden die voor verschillende jaargroepen en vakgebieden inzetbaar zijn. Hierdoor is de basistraining niet alleen interessant als u een nieuwe gebruiker bent, maar ook als u al een tijdje met het digibord werkt en op zoek bent naar inspiratie.
Wat komt er aan bod?
- Gebruik maken van de verschillende schrijf- en gumfuncties
- Snel afbeeldingen van het internet gebruiken
- De verschillende gereedschappen verkennen zoals rasters, tabellen, afdekvlakken en meer
- Presenteren m.b.v. interactieve elementen (afhankelijk van type bord, maar denk bij Smart Notebook bijvoorbeeld Smart Learning Suite)
- Een kijkje naar bestaande lessen bijbehorend van het programma
- Zelf aan de slag aan de hand van concrete voorbeelden
Wanneer u de basistraining gedaan heeft, is de gevorderden training een logisch vervolg. We gaan ervan uit dat de knoppen beheerst worden want we duiken hier dieper in de software om zo de meer geavanceerde functies te leren kennen. U leert nu het bord echt interactief te gebruiken. We werken aan de hand van bruikbare werkvormen, zodat u meteen de volgende dag iedereen omver kan blazen met mooie interactieve presentaties!
Wat komt er aan bod?
- Tips en tricks om in een handomdraai interactieve lessen te maken
- Bewerkmogelijkheden; werken met lagen, objecten vergrendelen, kopiëren en plakken
- Snel foto’s, video’s, presentaties en weblinks gebruiken
- Bestanden importeren vanaf uw pc, Office365, Google drive of andere opslag
- Leuke links en kant en klare presentaties op internet
- Verbinding maken met andere apparaten: tablets, laptops, smartphones van anderen
- Stel online vragen en creëer polls waarop uw leerlingen kunnen reageren via elk device
- Opslaan, goede structuur met juiste rechten
Omdat de niveauverschillen op scholen steeds groter worden, verzorgen we ook trainingen op maat. Hierin beginnen we met een voorgesprek met directie/ ICT-coördinator. Dan bepalen we in overleg op welke manier we aan de slag gaan, welke inhoud er aan bod komt en hoe vaak we gaan trainen. De invulling van deze training is per school verschillend, zoals ook elke klas verschillend is.
Voorbeelden trainingen op maat:
- Training speciaal gericht op onderbouw/kleuters
- Training speciaal gericht op rekenen/taal of bijv. wereldoriëntatie
- Training speciaal gericht op een vakgebied; voor voortgezet- , middelbaar – en hoger onderwijs
- Een studiedag met bijvoorbeeld een deel bordsoftware aangevuld met andere thema’s…
- Train-de-trainer; creëer ambassadeurs binnen je eigen organisatie
Training boeken
Heeft u interesse in deze training? Neem dan contact op met één van de mensen van Schoolupdate en ontdek de mogelijkheden.
Contact opnemen